Як бути активними та здоровими взимку

01.12.2020

З настанням холодів багато людей стають менш активними та відмовляються від прогулянок надворі та спортивних навантажень.

Звичайно, це негативно впливає на здоров'я. Більшість сезонних захворювань у зимовий період виникає не через надмірне перебування на холоді. Погано провітрені приміщення, сухе повітря через опалення, малорухливий спосіб життя - насамперед саме це послаблює імунітет та створює сприятливе середовище для вірусів. Тому не варто відмовлятися від фізичних вправ на свіжому повітрі.

Вибір зимових видів спорту надзвичайно великий. Лижі, ковзани, сноуборд - кожен може вибрати щось для себе.

Заняття на лижах тренують витривалість, а також сприяють загальному оздоровленню організму: покращується робота серцево-судинної системи, органів дихання, опорно-рухового апарату, підвищується імунітет.

Бігові лижі - це аеробні навантаження. Такі вправи допоможуть зміцнити м'язи спини, стегон, живота, ніг та рук. Крім того, це ефективний спосіб знизити вагу тіла.

Заняття гірськолижним спортом можуть принести багато задоволення та користі. Проте варто пам'ятати, що цей вид спорту вимагає ретельної підготовки, інакше є високий ризик отримати травму.

Під час катання на сноуборді тренуються практично всі групи м'язів. Заняття сноубордингом зміцнюють вестибулярний апарат, нормалізують роботу серцево-судинної та дихальної систем, а також насичують кров киснем.

Катання на ковзанах покращує спритність, координацію та гнучкість. Регулярні заняття на льоду підвищують тонус організму, зміцнюють м'язи нижньої частини тіла та покращують настрій.

Фізична активність на свіжому повітрі нормалізує тиск і покращує самопочуття. Також зимові види спорту створюють сприятливі умови для загартовування, оскільки тренування переважно відбуваються надворі. Для катання на лижах і сноуборді необхідно виїхати за місто, де якість повітря набагато краще, що сприяє оздоровленню.

Для того, щоб зимовий відпочинок приніс тільки позитивні емоції та користь для здоров'я варто дотримуватись правил безпеки:

  • Подбайте про індивідуальну безпеку. Якщо ви обрали гірські лижі або сноуборд - обов'язково одягайте захисний шолом. Захищайте очі та шкіру від сонця, надягайте захисну маску.

  • Одяг має бути теплим та зручним. Задля вашої безпеки надайте перевагу яскравим принтам та вологостійким матеріалам.

  • Спорядження має бути підібрано за розміром.

  • Використовуйте тільки підготовлені траси та схили. Не катайтесь на сноубордах чи лижах наодинці.

  • Обирайте маршрути, які відповідають вашій підготовці.

  • Діти мають займатися зимовими видами спорту тільки під наглядом дорослих.

  • Перед катанням зробіть розминку та поступово збільшуйте навантаження.

  • Перш ніж зайнятися будь-яким зимовим видом спорту, слід проконсультуватися з лікарем і з'ясувати, чи немає протипоказань до подібної фізичної активності.

  • Відмовтесь від алкоголю. Алкоголь та зимовий спорт - небезпечне поєднання. Під впливом алкоголю людина втрачає пильність та концентрацію, що значно збільшує ризик травмування. Нагадаємо, що алкоголь не "зігріває", а навпаки: спиртні напої розширюють судини на поверхні тіла, що призводить до швидких втрат тепла. А це заважає судинам оберігати від тепловтрат внутрішні органи.

  • Стежте за своїм самопочуттям при тривалому знаходженні на холоді. При появі симптомів переохолодження або обмороження (відчуття сильного холоду, оніміння або поколювання на відкритих ділянках шкіри, побіління шкіри) слід негайно припинити тренування і якнайшвидше зайти в тепле приміщення. При інтенсивній фізичній активності людина може розігрітися та спітніти, тому по завершенню тренування потрібно відразу ж накинути теплий одяг, зайти в приміщення.

Якщо зимові види спорту вам не до вподоби, то не варто відмовлятися від фізичної активності у холодну пору року. Регулярні прогулянки також можуть принести користь.

Це покращить роботу серцево-судинної системи та допоможе підготувати судини до зміни температур. Водночас прогулянки на вулиці знижують стрес та сприяють утворенню вітаміну D, що вкрай необхідний нам в холодну та темну пору року. Важливо, щоб одяг і взуття були теплими та зручними.

Детальніше про те, як залишатися активними взимку, читайте за посиланням: https://bit.ly/2SZGo0q 

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати