Апітерапія: Чи лікують бджолина отрута і сон на вуликах

27.09.2019

Апітерапія - альтернативний метод медицини, в якому для профілактики та лікування хвороб використовуються бджолині продукти - мед, пилок, прополіс, маточне молочко, віск та бджолина отрута. Ці продукти можуть застосовувати місцево, вживати перорально чи вводити безпосередньо у кров. Розповідаємо, чому таке лікування не допоможе при серйозних хворобах.

ЩО ЛІКУЮТЬ ПРОДУКТАМИ БДЖІЛЬНИЦТВА

На сайті Американської асоціації апітерапевтів вказано, що цей метод використовують для лікування розсіяного склерозу, ревматоїдного артриту, різних інфекцій, запалення суглобів, опіків, для загоєння ран, зменшення болю та ще низки проблем. Серед усього й для лікування ракових пухлин, як доброякісних, так і злоякісних https://bit.ly/2ZzvmAW. При чому надається лише список хвороб та цілющих властивостей бджолиних продуктів, але жодного посилання на дослідження, щоби це підтвердити.

Прихильники апітерапії стверджують про її виключну користь для здоров'я. Але не обґрунтовують цю користь авторитетними науковими доказами, адже їх практично не існує.

Є низка статей про користь щодо використання продуктів бджільництва - для загоєння ран (https://bit.ly/31H4rF6), прополісу для полоскання ротової порожнини (https://bit.ly/2WS2wP6) чи використання отрути бджіл для зменшення набряку та болю у людей з ревматоїдним артритом (https://bit.ly/2KZfgfy). Але в багатьох з цих досліджень наявні дані низької якості, їхні результати не можна вважати репрезентативними, і автори зазначають потребу в проведенні додаткових досліджень, перед тим, як робити якісь ґрунтовні висновки.

Одним з поширених методів апітерапії є лікування бджолиною отрутою (Bee Venom Therapy). В такому випадку використовують укуси живих бджіл у спеціальних точках тіла або ж ін'єкцію, виготовлену з отрути бджоли. Щоби зменшити біль до місця укусу прикладають лід.

Прихильники цього способу вказують, що він ефективний у лікуванні ревматоїдного артриту, псоріазу, розсіяного склерозу та різних видів болю. Натомість дослідження вказують на недостатню кількість даних, щоб стверджувати не лише про ефективність, а й безпечність цього методу. https://bit.ly/2WJRHty, https://bit.ly/31Jxecf, https://bit.ly/2RjqJrC, https://bit.ly/2WMJj1g

Крім цього висновок систематичного огляду про лікування бджолиною отрутою застерігає про високу ймовірність побічних ефектів. https://bit.ly/2KZjfJ2

Особливу увагу варто звернути на "лікування" бджолиною отрутою розсіяного склерозу. На вищезгаданому сайті Американської Асоціації апітерапевтів опубліковані історії людей, що мали цю хворобу та відчули переваги бджолиної отрути на собі. https://bit.ly/2KvL4cT. Знову ж - без жодної згадки про можливі побічні ефекти та наявні наукові дослідження.

Але такі дослідження існують. За їхніми результатами цей метод показує низьку ефективність. Водночас через малу вибірку не можна робити висновків щодо дієвості та безпечності застосування бджолиної отрути для лікування розсіяного склерозу. https://bit.ly/2IPfZ0b

Існує ще один досить інноваційний метод лікування з допомогою бджіл. Людям пропонують провести кілька годин або навіть заночувати у спеціально обладнаному будиночку, де вони можуть полежати на ліжку, під яким знаходяться вулики з бджолами. Інноваційний цей метод тому, що його майже не використовують ніде у світі, крім України. Відповідно й жодних наукових підтверджень його ефективності не існує.

Скоріш за все таке "лікування" не принесе якоїсь особливої шкоди для організму, але й обіцяної користі також. Засновники цього способу, м'яко кажучи, перебільшують його оздоровчі ефекти. А обіцяють вони зцілення буквально всього організму - як-от, усунення порушень кровообігу, нормалізацію артеріального тиску, очищення бронхів та зменшення ймовірності туберкульозу, нормалізацію обміну речовин, гальмування процесу старіння та ще низку ефектів. І все це завдяки гудінню бджіл та їхньому цілющому біополю.

КОЛИ БДЖОЛИНІ ПРОДУКТИ ПРИНОСЯТЬ КОРИСТЬ

Бджолині продукти можуть бути корисні, але за кількох умов. По-перше, важливо бути впевненим, що людина не має алергії на такі продукти. По-друге, варто зважати на потенційні ризики від їхнього використання. Додати мед до чаю виглядає значно безпечнішим, ніж цілеспрямовано жалитися отрутою бджіл чи використовувати бджолині продукти або їхнє гудіння для лікування серйозних хвороб.

Коли йдеться про альтернативні методи лікування, вкрай важливо мислити критично та бути дуже обережним. Найчастіше такі методи не мають доведеної ефективності, недостатньо вивчені та пропонуються людьми, що не мають медичної освіти чи належного досвіду.

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати